Powiat sławieński: Za kradzież drewna święta spędził w areszcie

W Wielkanoc dyżurny sławieńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców naszego powiatu ujął złodzieja drewna. Jak ustalili policjanci zatrzymany mężczyzna od ok dwóch tygodni kradł drewno z posesji zgłaszającego. 27 latek został zatrzymany przez policję oraz osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 kwietnia br. dyżurny KPP w Sławnie otrzymał zgłoszenie od mieszkańca naszego powiatu, że ujął on mężczyznę, który kradł drewno opałowe z jego posesji. Właściciel w godzinach wieczornych zauważył w obrębie swojej posesji mężczyznę, który gwałtownie zaczął oddalać się na jego widok. Właściciel będąc pewnym, że jest to złodziej, który kradnie mu drewno ruszył za nim. Właściciel uniemożliwił ucieczkę złodziejowi i przytrzymał go do czasu przyjazdu policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Policjanci ustalili, że od około dwóch tygodni systematycznie znikało drewno opałowe z posesji zgłaszającego. Właściciel aby dowiedzieć się w jaki sposób znika z jego posesji drewno zamontował nawet kamerę, która utrwaliła wizerunek sprawcy. Wtoku czynności policjanci ustalili, że 27 latek wielokrotnie w okresie ok 2 tygodniu powracał na posesję zgłaszającego, skąd dokonał kradzieży łącznie ok 5 metrów sześciennych drewna opałowego.

27 letni mężczyzna przyznał się do kradzieży. Święta spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszych losach zadecyduję sąd. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.