Mistrzostwa Sławna w Badmintonie: Nagrody dla najlepszych podzielone

W sławieńskiej sali sportowo - widowiskowej odbyły się Mistrzostwa Miasta Sławno w Badmintonie o Puchar Burmistrza Miasta Sławno.

Mecze rozgrywano systemem do dwóch przegranych, zarówno w grach pojedynczych, jak i podwójnych. Wśród „Krasnali” zwyciężył Filip Jasiński przed Piotrem Kowalczykiem. W kategorii „Młodzik” wśród dziewcząt najlepsza była Monika Wojniak przed Marią Marcinkowską, a wśród chłopców Jan Gostomczyk przed Kamilem Romanem. Kategoria „Junior młodszy” to zwycięstwo Magdaleny Wojniak, a wśród chłopców Antoniego Jabłońskiego przed Dawidem Jasińskim. Najwięcej emocji przyniosła kategoria „Open”, w której wystartowało siedem par. Zwyciężyli Rafał Roman i Jerzy Majchrzak przed mixtem rodzinnym Magdalena Wojniak i Daniel Wojniak.

Na trzecim miejscu uplasowali się Jarosław Jasiński i Arkadiusz Konieczny. Mimo zakończonych w tym sezonie turniejów „Białej Lotki”, nie zwalniamy obrotów i trenujemy dalej trzy razy w tygodniu, aby w następnym roku osiągać jeszcze lepsze wyniki - mówi Daniel Wojniak trener i sędzia zawodów. Najlepszych zawodników uhonorowano pucharami, medalami i nagrodami. Nagrody wręczała: Aleksandra Bukowska – prezes Banku Spółdzielczego w Sławnie. Nagrody ufundował SGB Bank Spółdzielczy w Sławnie. Puchary i medale dla dzieci i młodzieży ufundowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie. Dziękujemy sponsorom za docenienie naszych sukcesów sportowych. Trenerowi Krzysztofowi Michalikowi życzymy szybkiego powrotu na korty. Nasze osiągnięcia klubowe można śledzić na stronie www.kometka.webd.pl. (AL)

Wyniki Mistrzostw Sławna

* Krasnal - rocznik 2007 i młodsi:

1. Filip Jasiński,

2. Piotr Kowalczyk

(obaj Sławno).

* Młodzik - dziewczęta rocznik 2004-2006:

1. Monika Wojniak,

2. Maria Marcinkowska

(obie Sławno).

* Młodzik - chłopcy rocznik 2004-2006:

1. Jan Gostomczyk,

2. Kamil Roman,

3. Sebastian Narbut

4. Jan Kowalczyk,

5. Dawid Polit,

6. Michał Proboszcz

(wszyscy Sławno).

* Junior młodszy - dziewczęta rocznik 2001-2003:

1. Magdalena Wojniak (Sławno).

* Junior młodszy - chłopcy rocznik 2001-2003:

1. Antoni Jabłoński

(Wrześnica),

2. Dawid Jasiński (Sławno).

* Senior - gry podwójne rocznik 2000 i starsi

1. Rafał Roman/Jerzy Majchrzak,

2. Magdalena Wojniak/Daniel Wojniak,

3. Jarosław Jasiński/Arkadiusz Konieczny,

4. Martyn Gostomczyk/Antoni Jabłoński,

5. Mariusz Dyrcz/Damian Leśniewski,

6. Anna Gostomczyk/Joanna Jasińska,

7. Beata Bolesta/Sylwia Roman (wszyscy Sławno)